Často kladené dotazy

Jakou dietu využít, aby nedošlo k jojo efektu?

 Pokud chcete předejít jojo efektu, zkuste ze svého slovníku vypustit spojení "držet dietu". Pokud držím dietu tak jí zákonitě musím "pustit" a pokud se vrátím ke stejnému životnímu stylu, který nadváhu přivodil, tak jí přivodí znovu.

Můžu změnou stravy vyřešit zdravotní problémy?

V principu ano. Pokud už máte diagnostikovány zdravotní komplikace, je ale třeba vždy spolupracovat s ošetřujícím lékařem a případně s výživovým poradcem.

Jak změnit jídelníček, abych podpořil/a své zdraví?

 Rozhodně dlouhodobě :-). Na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět. Existují obecně platné zásady, kterými se lze řídit a jednou z nich bude, že každý jsme jiný a každému bude vyhovovat něco jiného.

Proč mám užívat doplňky stravy?

Vzhledem k dnešnímu uspěchanému životnímu stylu a kvalitě potravin, které nalezneme na pultech obchodů, je velká šance, že právě my nepatříme do skupiny lidí kteří si všechny potřebné látky dokáží zajistit ze stravy. A pokud tělu dlouhodobě něco schází, nebo přebývá, tak se to negativně projeví na našem zdraví. Otázka je pouze kdy a jak. Doplňky jsou tedy řešením. Doplní tělu důležité biologicky aktivní látky, mnohdy lépe využitelné než v potravinách. Důležité je je vnímat opravdu jako doplňky, ne jako náhradu stravy.

Jak probíhá konzultace s výživovým poradcem?

- vždy osobně

- je podepsána smlouva o poradenství ( délka spolupráce, odměna, ochrana údajů atd)

- proběhne vstupní konzultace -zjištění současného stavu (dotazování) a stanovení cíle, kterého chce klient dosáhnout.

- do doby stanovené ve smlouvě klient obdrží návrh doporučených úprav.

- poradce je k dispozici na telefonu, mailu, nebo na  www.poradceprovyzivu.cz k zodpovídání dotazů, případně k hodnocení zasílaného jídelníčku.