O zdraví

 

Pojďme se podívat, co ovlivňuje naše zdraví. Nebudeme na tomto místě řešit to co dýcháme, protože málokdo z nás dokáže hned zítra změnit prostředí a vzduch, který dýchá. Podívejme se na to, co změnit můžeme.

 

1.) Strava a pitný režim

Pitný režim by měl být základem naší péče o zdraví. Většina lidí má dnes nedostatečný nebo nevhodný pitný režim. Ideální je čistá voda. V médiích se běžně setkáváme s doporučením, že je třeba vypít - nějaké množství. V praxi bude toto množství úplně jiné například pro 90kg sportovce a pro 50kg ženu pracující v kanceláři.

O stravě se toho také můžeme dočíst více než náš mozek zvládne vstřebat:-). Obecně můžeme říct, že strava by měla být pestrá a rozmanitá. Stravu je ale opět třeba přizpůsobit individualitě jedince

2.) Pohyb

Pohyb je pro spoustu lidí doslova bolestná záležitost:-). Pokud nejsme aktivní sportovci, měli bychom se snažit mít alespoň dostatek nejpřirozenějšího pohybu - běžné chůze. Minimální denní dávka by se měla být alespoň 10 000 kroků. 

3.) Relaxace

Z mého pohledu je toto velmi příjemná činnost:-). Bohužel v dnešní době plné stresu na tuto část velká část lidí zapomíná.  
4.) Doplňky stravy
Kvalitní doplňky, dokáží dodat tělu chybějící látky. Nechápejme je ale špatně... nejsou náhradou pestré stravy, pohybu ani relaxace.

Zde se dozvíte více o doplňcích stravy

Anketa

Staráte se o své zdraví ?

Ano (23)
50%

Ne (8)
17%

Snažím se, ale nevím jestli to dělám správně (2)
4%

Snažím se, ale vím, že mám rezervy (13)
28%

Celkový počet hlasů: 46